باغ موزه قصر

باغ موزه قصر تهران

باغ موزه قصر در محل سابق یکی از قدیمی‌ترین قصرهای پادشاهان قاجار، در محل تلاقی جاده قدیم شمیران (خیابان دکتر شریعتی) با خیابان عباس آباد (خیابان بهشتی) بنا شده است. برای مدت‌ها این قصر دارای استفاده‌های مختلفی بود، تا این که به دستور رضاشاه پهلوی به طور کامل تخریب و زندان قصر فعلی به جای آن ساخته شد. وجه تسمیه نامگذاری زندان نیز برگرفته از بنای پیشین، قصر قجری، است.

باغ موزه قصر

این زندان پس از انقلاب نیز محل حبس زندانیان غیرسیاسی بود تا این که در سال ۱۳۸۲ به دلیل حضور زندان در میان شهر و همچنین، بافت قدیمی و فرسوده آن توسط شهرداری تهران تبدیل به باغ موزه شد. امروزه می‌توانید به‌عنوان یکی از مکان های دیدنی تهران، از این موزه دیدن کنید.


 

8 دیدگاه برای “باغ موزه قصر

 1. اصفه صراف میگوید:

  با درود .
  چنانچه برای اشتباهی که برای درخواست نهال ارغوان ،در موقعیت جغرافیایی ؛باغ موزه هدفمند بوده ام……. ،اما بجای ان،بدون اطلاع رسانی تمامی سفارش ها ( درخت داغداغان )، در پارک کوهسار وبا اشتباهاتی در ثبت شناسنامه ها امده است .لذا خواهشمندم موارد اشتباه که در ایمیل قبلی نیز برایتان ارسال داشتم ،تصحیح گردد.
  وایا در باغ موزه ،سفارش نهال دیگری را میتوان داد.
  سپاسگزار پیگیریتان

  • baazdam میگوید:

   درود و وقت بخیر , خیر ظرفیت کاشت در این پارک تکمیل شده و در حال حاضر تمام گونه ها در پارک جنگلی کوهسار کاشته میشن

 2. یاسمن میگوید:

  سلام و خسته نباشید نمیشه موقعیت جدید اضافه بفرمایید من برای دوستان خارجی ام میخوام واقعا کوهسار جذاب نیست 🙁

  • baazdam میگوید:

   درود و وقت بخیر
   مهمترین اصول برای انتخاب یک رویشگاه دارا بودن آب, خاک و امنیت مناسب برای کاشت و نگهداری گیاهان هست و جذابیت پارک کوهسار بجز داشتن این اصول و همکاری مسئولین اون با بازدم , قرار گرفتن این پارک در مسیر بادهای ورودی به شهر تهران هست.
   به امید خدا در آینده نزدیک رویشگاه های جذاب دیگری هم درز اختیار ما قرار خواهد گرفت. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.